Kujawy rozbite. Sadownik Waganiec o krok od awansu

W meczu 29. kolejki V ligi gr. II Sadownik Waganiec pokonał na wyjeździe Kujawy Markowice 5:0 (1:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali: 2x Konrad Kaźmierczak, Arkadiusz Olkowski, Krzysztof Dróbkowski oraz Jarosław Purcelewski.

Gospodarze wyszli na mecz tylko w dziesięcioosobowym składzie i od początku do końca spotkania nastawili się na głęboką defensywę. Po 25. minutach Sadownik mógł wygrywać już 2:0, ale przy bramkach strzelonych przez Konrada Kaźmierczaka i Rafała Langowskiego sędzia dopatrzył się pozycji spalonych. W 34. minucie prezent urodzinowy sprawił sobie Arkadiusz Olkowski, który strzałem z szesnastu metrów w krótki róg pokonał bramkarza Kujaw. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Drugie 45 minut to już absolutna dominacja Sadownika. Nasi zawodnicy cierpliwie przygotowywali akcje. W 52. na 2:0 podwyższył Krzysztof Dróbkowski. Sześć minut później faulowany w polu karnym był Konrad Kaźmierczak, który sam wykonał "jedenastkę" i było już prawie pewne, że nasi zawodnicy nie wypuszczą z rąk zwycięstwa. W 71. minucie Kaźmierczak dograł piłkę wzdłuż pola karnego do Jarosława Purcelewskiego, który z najbliższej odległości pokonał golkipera gospodarzy. Wynik spotkania w 84. minucie ustalił Konrad Kaźmierczak strzałem z około jedenastu metrów.

Skład: Ireneusz Szylbert - Kamil Junatowski, Marcin Skonieczny, Łukasz Lewandowski (74. Marian Komorowski), Krzysztof Kijewski, Arkadiusz Olkowski, Rafał Langowski, Paweł Kujawa, Krzysztof Dróbkowski (70. Daniel Pawlos), Jarosław Purcelewski (74. Mateusz Brzeczkowski), Konrad Kaźmierczak.

Za tydzień w niedzielę nasi zawodnicy rozegrają ostatnie spotkanie w sezonie. Rywalem Sadownika będzie Łokietek Brześć Kujawski, który dzięki wczorajszemu zwycięstwu zapewnił sobie awans do czwartej ligi. Początek meczu o godzinie 17:00 na stadionie w Zbrachlinie. Serdecznie zapraszamy.