Najwyższa porażka w sezonie Sadownika

W meczu wyjazdowym seniorzy Sadownika Waganiec wysoko ulegli Dębowi Barcin 1:5 (0:3). Honorową bramkę dla Sadownika zdobył Vladyslav Voitenko w 47. minucie meczu po podaniu Łukasza Lewandowskiego. Gospodarze mimo, że nie posiadali optycznej przewagi to grali odważniej, byli bardziej zdeterminowani, a przede wszystkim oddawali zdecydowanie więcej strzałów i aż pięć z nich trafiło do siatki bramki strzeżonej przez Tomasza Junatowskiego. Nasi zawodnicy wystąpili dzisiaj osłabieni brakiem kontuzjowanego Rafała Langowskiego. Nie w pełni zdrów był również najlepszy strzelec Konrad Kaźmierczak, który opuścił plac gry w przerwie spotkania.

Podopieczni Jacka Zawidzkiego po tej kolejce utrzymają fotel wicelidera, ale jeśli chcą myśleć o awansie muszą zdecydowanie poprawić grę na wyjazdach. Wiosną w dwóch meczach wyjazdowych Sadownik nie zdobył nawet punktu, a bilans bramkowy to 1:8.

Skład: Tomasz Junatowski – Marcin Skonieczny (74. Daniel Pawlos), Marian Komorowski, Krzysztof Kijewski (46. Kamil Junatowski), Konrad Katolik (46. Jarosław Purcelewski), Krzysztof Dróbkowski, Łukasz Lewandowski, Paweł Kujawa, Arkadiusz Olkowski, Konrad Kaźmierczak (46. Mateusz Brzeczkowski), Konrad Kaźmierczak.

Za tydzień nasi zawodnicy zmierzą się w Zbrachlinie ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski. Początek meczu w sobotę o godzinie 16:00.