Informacje o zawodniku

polska
Mężczyzna

Opis

Artur Polehojko przyszedł na świat 19.września 1962 roku w Kielcach. Jako piłkarz grał na pozycji środkowego obrońcy lub pomocnika. Reprezentował barwy takich klubów jak: Czarnowia Kielce, Korona Kielce, Sokół Nisko, Orzeł Rudnik, Unia Janikowo i Gopło Kruszwica. To właśnie w janikowskim klubie rozpoczął pracę trenerską jako asystent pierwszego szkoleniowca, a później kilkukrotnie jako samodzielny trener. W międzyczasie prowadził także drużynę z Kruszwicy oraz pełnił funkcji trenera pierwszego zespołu, drużyn młodzieżowych i dyrektora sportowego w Cuiavii Inowrocław. Dwa lata temu w październiku wrócił do naszego Klubu zostając dyrektorem sportowym. Natomiast 11.maja 2017 roku zastąpił Roberta Bednarka na stanowisku trenera pierwszej drużyny Unii. W dużej mierze przyczynił się do utrzymania, gdyż w ośmiu meczach zespół pod jego wodzą wygrał czterokrotnie, raz zremisował i doznał trzech porażek. Po zakończonym sezonie przestał pełnić funkcję trenera i zasiadł w Zarządzie Klubu na stanowisku wiceprezesa do spraw sportowych. W maju 2018 roku po raz czwarty powrócił na ławkę trenerską naszego zespołu i bardzo dobrze się na niej czuje. Największym sukcesem pracy trenerskiej Polehojko jest to, że dziś możemy oglądać Unię Janikowo na boiskach III ligi.

Informacje o karierze

Sezon Kluby Mecze Bramki Asysty M