Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

19.03.2015

Baszta Przedecz pokonała na wyjeździe drużynę z Karszewa 6:0. Bramki dla gości zdobyli: Wiktor Zasada (x3), Mariusz Dorabiała (x2) i Krzysztof Szczepaniak (karny).

W słoneczne majowe popołudnie graczom Baszty przyszło się mierzyć z piłkarzami z Karszewa. Ostatnie spotkania tych drużyn były ciężkimi przeprawami dla graczy z Przedcza, a zwycięstwa były wymęczone. Tym razem goście od samego początku przystąpili do zdecydowanych ataków. W 14 minucie gry w polu karnym faulowany był Wiktor Zasada, a "jedenastkę" wykorzystał Krzysztof Szczepaniak. Bramkarz gospodarzy nie miał większych szans na obronę tego strzału, ponieważ piłka trafiła niemal w samo okienko. Drugą bramkę zdobył najlepszy strzelec konińskiej B-klasy, Wiktor Zasada, który mierzonym strzałem pokonał goalkeeper`a rywali.
W 25 minucie Mariusz Dorabiała zagrał kapitalną piłkę do Zasady, a ten silnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Po dziesięciu minutach znowu na pierwszym planie pojawił się Dorabiała, który strzałem z rzutu wolnego zdobył czwartego gola dla Baszty. Wydaje się, że bramkarz LZS`u w tej sytuacji powinien zachować się o wiele lepiej. To nie był koniec strzeleckich popisów piłkarzy z Przedcza w tej połowie. Na kilka chwil przed jej zakończeniem Mariusz Dorabiała przeprowadził długi rajd, a obrońcy z Karszewa odsuwając się sprawili, że znalazł się on sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach 5:0 dla Baszty.
Po dziesięciu minutach drugiej połowy hat-tricka skompletował Wiktor Zasada, który wykorzystał dośrodkowanie Rafał Pietrzaka i "szczupakiem" pokonał goalkeepera`a gospodarzy. Chwilę po tym Wiktor mógł w spokoju opuścić boisko, a jego miejsce zajął Adam Niewiarowski.
Mimo bardzo wielu dogodnych sytuacji wynik nie uległ już zmianie. W najbliższą niedzielę, tj. 5.05.2013, Baszta podejmie u siebie Wartę Pyzdry. Obie drużyny są w czołówce tabeli. Mecz odbędzie się o godzinie 17.

Baszta: Krystian Karolak - Konrad Chmara, Michał Drapiński, Tomasz Wróblewski, Krzysztof Szczepaniak(75' Mateusz Kacprzak) - Patryk Barański, Piotr Krawiecki (65' Dawid Brzeziński), Mariusz Dorabiała, Rafał Pietrzak - Karol Janicki, Wiktor Zasada (60' Adam Niewiarowski)